Еще статьи из раздела "Нормативные документы"
 Наказ МОН № 240 23.06.2000
 Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти
 Рішення колегії Міністерства освіти і науки України 18.07.03 №8/2—19
 Положення екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах
 Лист МОН України N 1/9-267 від 24.07.2001

Автор документа: Официальный сайт Министерства образования и науки Украины

N 1/9-482 від 04.11.2002

Міністру освіти Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

На запити з місць щодо окремих питань організації проведення атестації педагогічних працівників Міністерство освіти і науки України роз’яснює.
Атестація педагогічних працівників України проводиться відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 20.08.1993 № 310, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.12.93р. за №176 із змінами і доповненнями, затвердженими наказом Міністерства освіти України від 01.12.98р. № 419 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 15.12.98 за № 792\3232.
При проведенні атестації необхідно неухильно дотримуватися вимог зазначеного Положення та керуватися кваліфікаційними характеристиками педагогічних працівників, для яких встановлені кваліфікаційні категорії.
Звертаємо увагу на те, що вивчення досвіду роботи педагогічних працівників, його узагальнення та оформлення відповідних узагальнюючих документів проводиться членами атестаційних комісій і працівниками методичних кабінетів відділів освіти районних державних адміністрацій та виконкомів міських рад. Оформлення узагальнюючих документів педагогічними працівниками, які проходять атестацію, не передбачено Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України.
Наголошуємо, що відповідно до розділу 5 вищезазначеного Положення, тільки педагогічні працівники, які претендують на звання вчителя-методиста, повинні мати власні методичні розробки, що пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами відповідного рівня. Обсяг, зміст, тематика методичних розробок визначається безпосередньо автором.

Державний секретар В.С.Журавський